Teşvik Danışmanlığı

Teşvik Danışmanlığı Ankara

Yatırımcıların ve iş sahiplerinin ilgilenmesi gereken konulardan birisi de teşviklerdir. Şirketlerin giderlerini asgariye indirmek ve eğitimli personellerle çalışmak gibi çeşitli amaçlar doğrultusunda alınan teşvikler şirketlerin değerini ve büyüme hızlarını olumlu yönde etkilemektedir. Teşvik almak isteyen ancak gerekli belgeleri hazırlamayan veya bu konuda yeterli bilgisi olmayan firmalar teşviklerden faydalanamamaktadır. Akdan Danışmanlık olarak teşviklerden yeterince yararlanmanız için kesin teşvik duyurularını takip eder ve sizleri bilgilendiririz. Projenizde ihtiyacınız olan tüm evraklarınızı hazırlar ve ilgili yerlere teslim ederiz. Bu konularda mevzuatı iyi bilen uzmanlarımızla Akdan Danışmanlık Ankara ofisimizde görüşebilirsiniz.

Ekonomi Bakanlığı Mali Destekleri ve Teşvikleri

Yatırımcı ihracatçı firmalara sağlanan teşviklerden birisi olan Ekonomi Bakanlığı teşviki de tıpkı KOSGEB gibi önce ödeme sonra geri alma şeklinde sağlanmaktadır. Türkiye’de ve dış ticarette ciddi teşvikler sağlayan Ekonomi Bakanlığı teşvikleri Pazar payını arttırmak ve markalaşmak isteyen firmalar için oldukça idealdir. Kep adresi elektronik imza zorunluluğu bulunan bu teşvik programında gümrük muafiyeti, faiz indirimi, SGK prim teşvikleri gibi alanları kapsamaktadır.

SGK Mali Destekleri ve Teşvikleri

İşsizlik nedeniyle SGK işçi çalıştıran firmalara teşvik amacıyla SGK primlerinde belirli bir tutar düşmektedir. İş Kura kayıtlı işçileri almaya özen gösteren firmalar bu teşviklerden faydalanabilmektedir. SGK tarafından sağlanan teşvikler aşağıda sıralanmıştır.

 • Genç İşçi Teşviki
 • İşsizlik Sigortası Alan Personelin İşe Alım Teşviki
 • Yatırım Teşvik Belgeli Firma SGK Teşviki
 • Kadın İşçi Teşviki
 • Özürlü İşçi Teşviki
 • İş kura Kayıtlı Mesleki Yeterlilik Belgeli Personel Teşviki
 • İş Kura Kayıtlı Süreli Personel Teşviki
 • % 5 Borcu olmayan firmalara tanınan Teşvik

Kalkınma Ajansı Destekleri

Bölgesel kalkınmayı hedefleyen Kalkınma Ajansı destekleri ile yatırım projelerine mali destekler sağlanmaktadır. Akdan Danışmanlık Kalkınma Ajanslarına çok sayıda hibe proje dosyası hazırlamış ve sonuçlandırmıştır.

  İletişim Formu  Bize Ulaşın!
  Yol Tarifi