Girişimcilik Danışmanlığı

Girişimcilik Danışmanlığı Ankara

AKDAN Danışmanlık 1995 yılından bugüne değin girişimcilikle ilgili merkezler kurmuş, eğitimler vermiş, iş planları hazırlamış, melek yatırımcı olmuş, mentörlük, koçluk ve danışmanlık hizmetlerini bir arada sağlamış bu alanda engin bir tecrübe ve bilgi biriktirmiştir.

Girişimciliğe yürekten inanan, girişimcilerin yenilikçi fikirlerini ticarileştirerek ülkenin kalkınmasına, rekabet gücüne, istihdama katkı yapan liderler olduğuna inanmaktadır, bu nedenle de girişimciliğin ve girişimcilerin desteklenmesi ve gelişmesini kendine misyon edinmiştir.

AKDAN’ın girişimcilik danışmanlığında yarattığı “fark” bu inançtan kaynaklanmaktadır.

Girişimcilik Danışmanlığı Yatırım Yapmayı Düşündüğünüz Projeler Hakkında Destek Alabilirsiniz

Kendinize bağımsız bir işletme açmak istiyor ya da markalardan francise almak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken girişimcilik danışmanlığına başvurmanız olacaktır. Çünkü yepyeni bir iş koluna girerken ya da farklı alanlara yatırım yaparken sizleri doğru yönlendirebilecek ve başarıyı elde etmenizi sağlayabilecek uzman görüşlere ihtiyacınız olacak.

Girişim Danışmanlığı Nedir?

Girişimcinin amacı doğrultusunda onu bütçe, planlama ve yönetim gibi konularda doğru olarak yönlendirmek ve fizibilite ve iş planını hazırlayarak işini kurmasını sağlamak girişim danışmanlığını olarak adlandırılır. Girişimciler için piyasaları iyi bilen ve yakın takip eden girişimcilere deneyimler aktaran iş koçları olarak görev yapmaktadır.

Akdan Danışmanlık Girişim Danışmanlığı Hizmetimizden Faydalanmak İster Misiniz?

Girişimciler doğru şekilde yönlendirildiğinde hedefledikleri başarıya ulaşacaklardır. farkındayız. Bu nedenle, danışmanlık hizmetlerimizde girişimcinin eğitiminden finansal durumuna, güçlü yanlarından becerilerine kadar her türlü özelliklerini değerlendirmekteyiz. Girişimcinin iş açması halinde pazarda ne denli başarılı olacağını fizibilite ve iş planı çerçevesinde ortaya koymaktayız. Böylece, yatırım yapan girişimcilerin başarısız olmasını engellemekteyiz.

Danışmanlık Hizmetlerimizin Kapsamı Nedir?

Akdan Danışmanlık tarafından girişimcilik danışmanlığı çerçevesinde aşağıdaki konular ayrıntılı olarak ele alınmaktadır.

 1. Girişimcilik için gerekli özelliklere sahip misiniz?

Girişimci olabilmek için elbette bazı özelliklere sahip olmak gerekmektedir. Herhangi bir iş açmadan ya da yatırım yapmadan önce o alanda ne kadar başarılı olabileceğinizi düşünmeli ve bu iş için gerekli deneyim ya da bilgi birikimine sahip miyim diye düşünmelisiniz.

 1. Hangi alanlarda iş açmanız sizin için uygun olacak?

Yatırım yapacak ya da yeni bir iş koluna girecekseniz başarılı olmanız için ihtiyacınız olan iyi bir pazar araştırması, fizibilite ve iş planıdır.

 1. Yeni bir iş kurmak yerine hazır bir işletme mi satın almalısınız?

Yeni bir iş alanına girmenin zor olacağına karar veren girişimciler için uygun koşullarda hazır bir işletme satın alınması girişimcilik danışmanlığı tarafından önerilebilir. Girişim danışmanları hem sizi hem de işletmeyi birçok açıdan değerlendirdikten sonra sizin bu hazır işletmeyi satın alıp almamanız konusunda ayrıntılı bir rapor verebilir. Böylece zarar ve başarısızlıkların önüne geçilebilmektedir.

 1. Yeni bir iş mi kurmalı yoksa bir franchise mı satın almalısınız?

Akdan danışmanlık size franchise mı yoksa yeni bir iş mi kurulmalı konusunda yapacağı araştırma sonucunda raporlar sunarak başarısız olmanızı engeller.

 1. Hazır bir işletme mi yoksa bir franchise mı satın almanız doğru olacaktır?

Tıpkı yeni bir iş açma gibi hazır bir işletme açmakta francsihe sistemi gibi risklere sahiptir. Her iki seçenek arasında kalan girişimcilere ise girişimcilik danışmanlarımız analizlerini sunarak hangisinin onlar için daha iyi olacağını raporlarla aktarır.

 1. Açmayı düşündüğünüz bağımsız işinizin başarı şansı nedir?

Hangi iş alanı olursa olsun hiçbir başarı dışarıdan göründüğü gibi kolay sağlanmamıştır. Girişimcilerin mevcut pazarı analiz edip açacakları işin gelecekte ve şimdi nasıl yürütülmesi gerektiği konusunda bilgiye ve deneyime ihtiyacı vardır. Sizlerin beklentisini ve hedeflerini net olarak anlayan bir girimcilik danışmanı açacağınız işin sizin beklentilerinizi karşılayıp karşılayamacağı konusunda sizi net olarak bilgilendirir.

 1. Franchise satın alırken nelere dikkat etmeniz gerekir?

Sayısı gitgide artan franchise firmaları sebebiyle deneyimi olmayan girişimcilerin kendilerine en uygun olanı seçmelerinde iyi bir araştırmaya ihtiyacı vardır. Girişimcilerin kendilerine yapılan ya da kendilerinin yapacağı franchise tekliflerini her açıdan değerlendirmesi gerekir. Girişimcinin yeteneğine, bilgisine, deneyimine ve sermayesine göre bir franchise seçimi yapması franchise tekliflerini değerlendirerek en uygunu size sunacak uzmanlara ihtiyaç vardır. Araştırma ve değerlendirme sonucunda sizlere franchise ile ilgili bilmeniz gereken tüm bilgiler verilir ve yapıcı öneriler sunulur.

  İletişim Formu  Bize Ulaşın!
  Yol Tarifi