KOSGEB Danışmanlığı

KOSGEB Danışmanlığı

image

Kosgeb Destekleri

Yenilikçi, teknolojik ve katma değeri  yüksek ürün üreten, bu ürünü uluslararası pazarlara taşımak isteyen ve ihracat odaklı çalışan KOBİ’ler aşağıdaki programlarla desteklenmektedir. İçinde bulunulan yıl boyunca yararlanabilinen KOSGEB desteklerine KOSGEB veri tabanına kayıtlı verileri güncel ve NACE Kodu uygun KOBİ’ler başvurabilmektedir.

KOBİ-GEL Destek Programı

Ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması,

KOBİ’lerin rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi, amacıyla hazırlayacakları projelerin desteklenmesidir.

Proje süresi en az 6 ay en fazla 36 ay olarak, destek üst limiti ise gere ödemesiz destek 300.000 TL, geri ödemeli destek ise 700.000 TL olarak belirlenmiştir.

Genel Destek Programı

İçinde bulunulan yıl boyunca yararlanabilinen KOSGEB desteklerine KOSGEB veri tabanına kayıtlı verileri güncel ve NACE Kodu uygun KOBİ’ler başvurabilmektedir.

13 farklı destek kaleminin yer aldığı KOSGEB Genel Destek Programında yurt içi fuar, tanıtım, eşleştirme, nitelikli eleman, danışmanlık, eğitim, enerji verimliliği, tasarım, kalibrasyon, bağımsız deneyim, sınai mülkiyet hakları gibi destekler verilmektedir.

İş Birliği Güç Birliği Destek Programı

Birlikte iş yapma kültürlerini geliştirmek amacıyla KOBİ’ler için hazırlanan güç birliği destek programı KOBİ’lerin ortak sorunlarına ortak çözümler üretmelerini sağlar. En az 5 tane işletmenin bir araya gelmesi ile oluşacak bir projeyi kabul eden bu programda 6 ila 24 ay süre vardır. Üst limiti geri ödemesiz olarak 250.000 TL olarak belirlenen güç birliği destek programında geri ödemeli destek 500.000 TL’dir.

Girişimcilik Destek Programı

Girişimcilik destek programına tabi edilen tüm girişimciler uygulamalı girişimcilik eğitimi alırken, yeni girişimci desteği ve iş geliştirme merkezi desteği olmak üzere 3 farklı program uygulanmaktadır. Yeni girişimci desteğinden faydalanmak isteyen tüm girişimler ücretsiz olan uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamak zorundadır. Yeni girişimci programı ile kurulacak işletmeler için geri ödemesiz desteğin üst limiti 50.000 TL’dir. İşletme Kuruluş Desteği 2.000 TL, kuruluş dönemi makine ve ofis giderleri için geri ödemesiz olarak 18.000 TL, işletme giderleri için de geri ödemesiz 30.000 TL destek verilen KOSGEB’te geri ödemeli 50.000 TL üst limitli destek verilmektedir. Geri ödemesiz desteğin yanı sıra 100.000 TL sıfır faizli kredi verilmektedir.Ücretsiz Teklif Alın

Uzman Kadromuzdan Anında Teklif Alın.

image
image