Girişimcilik Danışmanlığı

Girişimcilik Danışmanlığı

image

AKDAN Danışmanlık 1995 yılından bugüne değin girişimcilikle ilgili merkezler kurmuş, eğitimler vermiş, iş planları hazırlamış, melek yatırımcı olmuş, mentörlük, koçluk ve danışmanlık hizmetleri sağlamış, bu alanda engin bir tecrübe ve bilgi biriktirmiştir.

Girişimciliğe yürekten inanan AKDAN, girişimcilerin yenilikçi fikirlerini ticarileştirerek ülkenin kalkınmasına, rekabet gücüne, istihdamına katkı yapan liderler olduğuna inanmaktadır, bu nedenle de girişimciliğin ve girişimcilerin desteklenmesi ve gelişmesini kendine misyon edinmiştir.

AKDAN’ın girişimcilik danışmanlığında yarattığı “fark” bu inançtan kaynaklanmaktadır.

Girişimcilik Danışmanlığı Yatırım Yapmayı Düşündüğünüz Projeler Hakkında Destek Alabilirsiniz

Kendinize bağımsız bir işletme açmak istiyor ya da markalardan francise almak istiyorsanız ilk yapmanız gereken girişimcilik danışmanlığına başvurmanız olacaktır. Çünkü yepyeni bir iş koluna girerken ya da farklı alanlara yatırım yaparken sizleri doğru yönlendirebilecek ve başarıyı elde etmenizi sağlayabilecek uzman görüşlere ihtiyacınız olacaktır.

Girişim Danışmanlığı Nedir?

Girişimcinin amacı doğrultusunda bütçe, planlama, yönetim, pazar gibi konularda girişimciyi doğru yönlendirmek, fizibilite ve iş planını hazırlayarak şirketini kurmasını sağlamak, danışmanın görevidir.

Danışmanlık Hizmetlerimizin Kapsamı Nedir?

Akdan Danışmanlık girişimcilik danışmanlığı çerçevesinde aşağıdaki konuları ayrıntılı olarak ele almaktadır.

1. Girişimcilik için gerekli özelliklere sahip misiniz?

Girişimci olabilmek için elbette bazı özelliklere sahip olmak gerekmektedir. Herhangi bir iş açmadan ya da yatırım yapmadan önce o alanda ne kadar başarılı olabileceğinizi düşünmeli ve bu iş için gerekli deneyim ya da bilgi birikimine sahip miyim diye düşünmelisiniz.

2. Hangi alanlarda iş açmanız sizin için uygun olacak?

Yatırım yapacak ya da yeni bir iş koluna girecekseniz başarılı olmanız için ihtiyacınız olan iyi bir pazar araştırması, fizibilite ve iş planıdır.

3. Yeni bir iş kurmak yerine hazır bir işletme mi satın almalısınız?

Yeni bir iş alanına girmenin zor olacağına karar veren girişimciler için uygun koşullarda hazır bir işletme satın alınması önerilebilir. AKDAN hem girişimciyi hem de işletmeyi birçok açıdan değerlendirdikten sonra bu hazır işletmeyi satın alıp almamanız konusunda ayrıntılı bir rapor verebilir. Böylece zarar ve başarısızlıkların önüne geçilecektir.

4. Yeni bir iş mi kurmalı yoksa bir franchise mı satın almalısınız?

Akdan danışmanlık size franchise mı yoksa yeni bir iş mi kurulmalı konusunda yapacağı araştırma sonucunda raporlar sunarak karar almanıza yardımcı olacaktır.

5. Açmayı düşündüğünüz bağımsız işinizin başarı şansı nedir?

Hangi iş alanı olursa olsun hiçbir başarı dışarıdan göründüğü kadar kolay sağlanmamıştır. Girişimcilerin mevcut pazarı analiz edip açacakları işin nasıl yürütülmesi gerektiği konusunda bilgiye ve deneyime ihtiyacı vardır. Girişimcinin beklenti ve hedeflerini net olarak anlayan bir girişimcilik koçu açacağınız işin sizin beklentilerinizi karşılayıp karşılayamacağı konusunda sizi net olarak bilgilendirir.

6. Franchise satın alırken nelere dikkat etmeniz gerekir?

Sayısı gitgide artan franchise firmaları deneyimi olmayan girişimcilerin tercih ettikleri yatırımlardır. Girişimcilerin kendilerine yapılan franchise tekliflerini her açıdan değerlendirmesi gerekir. Girişimcinin yeteneğine, bilgisine, deneyimine ve sermayesine göre değerlendirecek iş danışmanlığına ihtiyacı vardır.


Ücretsiz Teklif Alın

Uzman Kadromuzdan Anında Teklif Alın.

image
image